Pompy ciepła

korzyści dla inwestora

Pompy ciepła są najnowocześniejszymi urządzeniami wykorzystywanymi do ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej. W obecnych czasach, w których inwestor stawia nie tylko na jakość, bezawaryjność, łatwą obsługę i wysoką wydajność ,ale kładzie nacisk także na aspekt ekologiczny, pompy grzewcze jako źródło ciepła zyskują coraz większe grono zwolenników i zadowolonych użytkowników. Wykorzystanie pompy ciepła niesie z sobą szereg korzyści, które sprawiają że choć wciąż przodują w kosztach inwestycyjnych nad innymi źródłami ciepła (ekogroszek, pellet, gaz),  to w rezultacie ich eksploatacja daje wymierne korzyści finansowe. Sprawdź, co zyskujesz stawiając na ten rodzaj systemu grzewczego dla Twojego domu.

  • Dodatkowa powierzchnia użytkowa

Instalacja pompy ciepła w budynku skutkuje brakiem konieczności pojawienia się w nim pomieszczenia kotłowni, nowoczesne pompy są na tyle ciche, że można bez przeszkód montować je w innych pomieszczeniach technicznych jak pralnie czy suszarnie.

  • Mniejsze koszty budowy domu

Pompy do działania wymagają dostarczenia jedynie energii elektrycznej, a ciepło które jest efektem jej pracy, zawdzięczamy procesom przemian termodynamicznych czynnika chłodniczego, będącego nośnikiem energii w układzie pompy ciepła. Skutkuje to brakiem jakichkolwiek spalin, więc inwestor w trakcie budowy może zupełnie zrezygnować z budowy komina spalinowego i wentylacji grawitacyjnej, który niezbędny jest w pomieszczeniu w którym zlokalizowany byłby piec na paliwo stałe lub gazowe.

  • Ekologia

Pompy ciepła są najbardziej przyjaznym środowisku systemem ogrzewania. Nie produkują spalin, szkodliwych dla środowiska toksyn, dymu i popiołu.

  • Oszczędności na rachunkach

Koszty ogrzewania pompą ciepła to jedynie koszty energii elektrycznej, które tak naprawdę możemy zredukować praktycznie do zera, jeśli wykorzystamy energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych, w efekcie uzyskując darmową energię cieplną. W nowoczesnych pompach ciepła, nad poprawnością pracy i efektywnym generowaniem energii termicznej, czuwa nowoczesna automatyka, która dzięki wykorzystaniu wielu czujników ciśnienia i temperatury optymalnie dobiera tryby pracy urządzenia, adaptując się do wymagań użytkowników oraz do warunków atmosferycznych, dbając o ich komfort i zminimalizowanie energii potrzebnej do pracy układu grzewczego.

  • Niezawodna praca urządzeń o każdej porze roku

Czołowi producenci pomp ciepła ciągle rozwijają technologię, dzięki czemu urządzenia te są coraz bardziej wydajne nawet w niskich temperaturach zewnętrznych. Niezwykłą funkcją pomp ciepła, której nie posiada żadne inne źródło ciepła, jest również zdolność odwrócenia obiegu grzewczego, dzięki czemu użytkownicy pompy ciepła zyskują również możliwość chłodzenia budynku w porze letniej przy wykorzystaniu instalacji centralnego ogrzewania i tłoczenia w niej schłodzonej wody.

Szybka wycena

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła?
Skontaktuj się z nami i otrzymaj bezpłatną wycenę!

Witryna korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, więcej na ten temat dowiesz się w Polityce prywatności.